
И нашите по-големи ученици, като любители-изследователи посетиха Детския научен център „Музейко“. В него се запознаха с работата на палеонтолозите и археолозите.



Успяха да разгледат системите, които помагат на сградите да съществуват; наблюдаваха как работи светофарната уредба; строиха сгради от кубчета и тестваха тяхната издръжливост при земетресение. Запознаха се с разпространението на храните по света и с предизвикателствата за разпределението им. Разгледаха световни забележителности чрез сателитни снимки. Експериментираха с начини за ефективно общуване чрез използване на технологии.






Един наистина успешен ден за обогатяването на познанията на учениците.